Sarbinowo - Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Co jest ciekawego w tym miejscu? Jaka jest tu plaża?

Sarbinowo 

Sarbinowo to o mała miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu. Teraźniejsze Sarbinowo leży blisko brzegu morza, jednak nie od zawsze tak było. Dawniej, wczasowisko leżało około 1,5 km od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i żeby chronić Sarbinowo na początku XX wieku zbudowano mur długi na kilometr.

Co warto zobaczyć w Sarbinowie?PLAŻA 

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, strzeżone w wyznaczonych miejscach plaże. Piasek, ciepła, letnia woda oraz okoliczne restauracje i bary sprzyjają letniemu wypoczynkowi. To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią odpoczywać na łonie natury będa się tutaj czuć idealnie. 

PROMENADA NADMORSKA 

Promenada nadmorska to jedna z głównych atrakcji Sarbinowa. Początkowo na miejscu promenady był mur oporowy, który miał chronić przed niszczeniem plaży. Powodowały to morskie fale, które niszczyły brzeg. Teraz promenada cieszy się dużym zainteresowaniem Turystów. 

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół – może on się poszczycić pięknymi witrażami.

CHAŁUPA RYBAKA

Kolejną ciekawą atrakcją jest zabytkowa chałupa o konstrukcji szachulcowej z 1804 roku, która jest przykładem wąskofrontowej chałupy rybackiej. To świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy lubią atrakcję pełne historii. 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0