Kołobrzeg - Gdzie wybrać się na wakacje? Jakie ciekawe miejsca nad morzem? Jaka jest tu plaża? W jakiej odległości od Centrum jest morze?

  • location_on Mielno, ul. undefined
Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Kołobrzeg oprócz centrum uzdrowiskowego jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?PLAŻA

Miasto Kołobrzeg szczyci się czystą, szeroką, piaszczystą plażą przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Plaża daje możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, aby móc korzystać z jego odżywczych właściwości. 

LATARNIA MORSKA 

Miejscem wartym uwagi jest również latarnia morska z 1770 roku, o wysokość 26m i jest udostępniona do zwiedzania turystom. Z góry można zobaczyć piękny widok na morze i port.

PORT MORSKI

 

Port położony jest u ujścia Parsęty. Organizowane są z niego rejsy turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie. Można również skorzystać z rejsu na Bornholm. Port morski to jedna z głównych atrakcji morskich, które warto odwiedzić będąc w Kołobrzegu. 

MOLO 

Najlepszym miejscem do oglądania wschodów i zachodów słońca jest Kołobrzeskie Molo o długości ponad 200m. Kołobrzeska promenada to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

OCEANARIUM 

Oceanarium w Kołobrzegu to jedna z ciekawszych atrakcji dla rodzin i dzieci. Możliwość spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu właśnie w ten sposób jest świetną alternatywą na przyklad w deszczowy dzień. 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0