Gąski - Jaka jest tu plaża? Co można tu robić? Co zwiedzać? Jakie atrakcje czekają na turystów?

  • location_on Mielno, ul. undefined
Gąski

Gąski są niewielką wsią letniskową w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. W Gąskach znajdują się dwa ciekawe, zabytkowe kompleksy. Pierwszy to park pałacowy z II połowy XIX wieku, otaczający zabytkowy, neoklasyczny "Pałac Morski", wybudowany również w tym czasie.

Co warto zobaczyć w Gąskach?PLAŻA

W Gąskach znajduje się piękna, czysta i przede wszystkim szeroka plaża. Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć nad morzem od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi.

PAŁAC MORSKI (ul. Gąski 14, tel. 572 022 363)

Pałac morski to jeden z najstarszych, zabytkowych obiektów. Pałac morski jest dodatkowo otoczony pięknym, bujnym parkiem. W parku znajdują się srebrzyste klony. Powierzchnia parku wynosi około 6,7 ha. To świetne miejsce na letni spacer na swieżym powietrzu. 

Pałac Morski jest wyłącznie obiektem hotelowym, nie ma możliwości zwiedzania.

 

LATARNIA MORSKA (ul. Latarników 7, tel. 604 803 266)

Latarnia morska w Gąskach jest świetnie zlokalizowana - znajduje się w centrum miejscowości. Jest dostępna dla ziwedzających co jest jej ogromnym atutem. U podstawy latarni został zachowany dom latarnika. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 8 zł
  • Bilet ulgowy - 6 zł
SZLAKI ROWEROWE 

Nadmorski szlak rowerowy został onakowany czerwonym kolorem. Długość szlku wynosi 45 kilometrów. Trasa szlaku jest bogata. Prowadzi przez kilka nadmorskich miejscowości. Szlak jest częścią trasy międzynarodowej, której początek jest we Francji. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad  2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0