Darłowo - Gdzie jest położone? Jaka jest tu plaża? Noclegi, Darłówko, atrakcje.

Darłowo

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż, czyste środowisko naturalne... Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. W Darłowie przygotowano dla nich dobrą, niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną.

Co warto zobaczyć w Darłowie?PLAŻA

Darłowo charakteryzuje piękna plaża, która jest podzielona na dwie części. Wszystko jest wynikiem podziału przez rzekę Wieprzy, która przecina 20 kilometrowy szlak plaży. Plaża częściowo jest kamienista, a częściowo łagodna o drobnym piasku. 

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Latarnia morska  Darłowie jest umiejscowiona w centrum. Dokładnie mieści się obok wejścia do portu w Darłówku. Latarnia osiąga 22 metry wysokości. Jej szczyt urozmaica nowoczesny mechanizm, który ma za zadanie wskazywać drogę statkom. 

ROZSUWANY MOST W DARŁÓWKU

Dzisiejszy most rozsuwany w Darłówku był starym zwodzonym mostem, który łączył Darłówko wschodnie z zachodnim. Do dzisiaj pełni te funkcje. Został jednak mocno unowocześniony. Jest to jedyny taki most w Polsce, dlatego będąc w jego okolicy warto go zobaczyć. 

POMNIK RYBAKA 

Pomnik rybaka został stworzony w 1919 roku. Jego celem istnienia miało być upamiętnienie życia rybaków. Pomnik ten to fontanna. Została stworzona przez Wilhelma Grossa. Pomnik rybaka znajduje się w pobliżu ratusza. 

BRAMA KAMIENNA 

Brama Kamienna znajduje się w Darłowie, został usytuowana w kierunku Ustki. Wcześniej w Darłowie istniały również trzy inne bramy: 

  • Nowa
  • Zamkowa
  • Wieprzańska

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0