Dąbki - Gdzie są położone? Jakie atrakcje czekają na turystów? Jaki mikroklimat? Jaka jest tu plaża?

Dąbki 

Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza to idealne warunki do aktywnego wypoczynku - spacery, rower, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. Na miłośników wodnych uciech czeka jezioro Bukowo. Nad jeziorem czekają wypożyczalnie sprzętu oraz instruktorzy windsurfingu. Co roku w Dąbkach rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingu. Jeśli lubicie Państwo spacery, to Dąbki mają do dyspozycji piękną aleję spacerowo - joggingową o długości 7 km położoną pomiędzy jeziorem a morzem. Aleja ta doprowadzi Was do miejsca, w którym jezioro łączy się z morzem.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Dąbkach?PLAŻA

Plaża w Dąbkach jest bardzo zadbana. wszystko dzięki porannemu sprzątaniu tego terenu przez osoby zatrudnione do tego z Urzędu Miasta. W sezonie wyznaczone są strzezone kąpieliska co jest dużym atutem tej plaży. Łączy ją z miastem pasmo wydm, które są lagodne i łtwe do pokonania. 

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA (ul. Dąbkowicka 7, tel. 

94 314 80 64)

Przystań żeglarska w Dąbkach znajduje się na jeziorze Bukowo. Daje możliwość cumowania łodzi, jachtów oraz innego sprzętu wodnego. Główną atrakcją są rejsy statkiem wycieczkowym MILKA, które właśnie z tej przystani odpływają. 

JAZDA KONNA

Ranczo Mustafa oferuje Turystom odwiedzającym Dąbki jazdę konną. Ten obiekt daje możliwość wypoczęcia w spokoju w towarzystwie zwierząt. To świetna atrakcja dla fanów tego typu spędzania wolnego czasu. Tutaj możemy nauczyć się również jazdy konnej od podstaw. 

WĘDKARSTWO MORSKIE

Wędkarstwo morskie to świetna atrakcja w Dąbkach. odpoczywając w tym miejscu mogą wybrać się na rejs łodzią rybacką, którą można wybrać się na wycieczkę do miasta w sąsiedztwie i skorzystać z możliwości łowienia ryb. 

SZLAKI TURYSTYCZNE

Szlaki turystyczne w Dąbkach dają możliwość aktywnego spędzenia czasu. To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią spędzać wakacyjny czas w ruchu i tym samym móc podziwiać piękne, morskie widoki. To również dobra alternatywa na spacer z rodziną. 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0