Chłopy - Czy warto odwiedzić Chłopy? Co można robić? Co zwiedzać? Atrakcje, zabytki, noclegi.

Chłopy 

Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od Ustronia Morskiego, pomiędzy Sarbinowem a Mielnem. Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. Tak więc, wynajmując noclegi w Chłopach warto się zainteresować, czy przypadkiem nie będziemy zakwaterowani w domu wpisanym do rejestru zabytków - bądź co bądź wielki to zaszczyt i dodatkowa atrakcja!

Co warto zobaczyć w Chłopach?PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami.

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

w Chłopach znajduje się 90 metrowe molo, które jest jedną z głównych atrakcji tego miejsca. W letnim okresie spędza tu wakacyjny czas wiele Turystów z całej Polski i nie tylko. Dodatkowym atutem sa ławki, które umożliwiają odpoczynek na deskach mola. 

 
ŚCIEŻKA HISTORYCZNA 

Wzdłuż ulicy Kapitańskiej prowadzi nas ścieżka historyczna. To bardzo ciekawa atrakcja dla wszystkich, którzy chcą poznać kilka dawnych faktów o tej miejscowości. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi i miłośników historii. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0