Atrakcje Turystyczne
Plaża
Plaża w Mielnie - to zdecydowanie największa atrakcja Mielna - jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana. Wokół plaży znajdują się restauracje, smażalnie ryb, bary i inne punkty gastronomiczne i handlowe. Szerokość plaży w Mielnie waha się to 30-45 metrów. więcej »
Zejścia od ulic: Morska, Pogodna, Słoneczna, Orła Białego, Piastów, 1-go Maja
Piernikowy Dom Do Góry Nogami
Dom, który stoi na głowie? I do tego zrobiony z piernika? Nie sposób przejść obojętnie koło takiej atrakcji. więcej »
ul. Kościuszki, Mielno
Escape Room
Dobrowolnie dać się zamknąć w pomieszczeniu z grupą znajomych, a następnie w 60 minut spróbować się stamtąd wydostać korzystając tylko z podpowiedzi ukrytych w tym pomieszczeniu? Na tym polega coraz popularniejsza gra kooperacyjna zwana Escape Room. więcej »
Mielno
Park Linowy Tukan
Park Linowy w Mielnie to jedna z ciekawych atrakcji miejscowości. W parku czekają atrakcje: trasa trudna, trasa średnia, trasa dziecięca, zjazdy tyrolskie, trasa treningowa. Park linowy znajduje się w Mielnie, przy ulicy Chmielnej. więcej »
ul. Chmielna, Mielno
Ścieżka edukacyjna nad Jamnem
Ścieżka edukacyjna nad Jamnem to park z utwardzonymi ścieżkami, ławkami i wiatami turystycznymi, położony około 300 m od brzegu jeziora. Wspaniałe miejsce na spacery i przejażdżki rowerem. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 20 lat temu znajdowało się tam składowisko odpadów. więcej »
ul. Ogrodowa, Mielno
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie
Nowa atrakcja turystyczna w Mielnie - ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, wykorzystująca między innymi powojenne bunkry. więcej »
Trasa od: Mielno, Mielenko, Chłopy
Rejsy statkami
Spędzając wakacje w Mielnie warto się wybrać w rejs statkiem po jeziorze Jamno. Takie rejsy umożliwia statek "Mila", jacht "Tramp" oraz "Pionier". To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią tego typu atrakcję. więcej »
Odpływy z przystani: "Tramp", ul. Orła Białego, ul. Prądno
Pomnik Morsa
Turystów zmierzających na plażę od strony ul. Kościuszki wita Pomnik Morsa. Jest to symbol miłośników kąpieli w niskich temperaturach, którzy w 2010 pobili w Mielnie Rekord Guinnessa. więcej »
ul. Kościuszki, Mielno
Pomnik Jelenia
Będąc w Mielnie obowiązkowo trzeba „odwiedzić” srebrnego Jelenia stojącego przez Urzędem Gminy i zrobić sobie z nim zdjęcie. więcej »
ul. Chrobrego 10, Mielno
Pomnik Lotników
We wschodniej części Promenady Nadmorskiej w Mielnie znajduje się pomnik poświęcony poległym pilotom. Monument został wykonany z ogona samolotu odrzutowego. więcej »
Promenada Przyjaźni - ul. Słoneczna, Mielno
Źródełko Turysty
Gdyby podczas spaceru lub wycieczki rowerowej zachciało Wam się pić, to nie ma się czym martwić - w kilku miejscach w Mielnie znajdują się źródełka z wodą zdatną do picia. więcej »
Między innymi: ul. Chrobrego 10, ul. Lechitów 23
Aleja Lipowa
Aleja Lipowa to licząca 2,3 km trasa z Mielna do Mielenka, porośnięta lipami mającymi przeszło 150 lat. Idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerem, zwłaszcza, gdy chcemy w cieniu drzew odrobinę odpocząć od upału. więcej »
ul. Kościelna, ul. Lipowa, Mielno
Grodzisko słowiańskie
Grodzisko słowiańskie w Mielnie to jedyna pozostałość po istniejącej tu w IX wieku osadzie. Towarzystwo Żywej Archeologii organizuje w tym miejscu warsztaty rzemiosła i pokazy walki, które w parę chwil przeniosą nas do dawnych czasów i pozwolą się poczuć jak społeczność słowiańskiego grodu. więcej »
ul. Kościelna, Mielno
Poniemieckie bunkry
Wybierając się na spacer lub przejażdżkę rowerem po mieleńskich lasach, warto tak wyznaczyć sobie trasę, aby odwiedzić poniemieckie bunkry, które w czasie II Wojny Światowej służyły za składy amunicji. więcej »
ul. 1 Maja, Mielno
Kościół Przemienienia Pańskiego
Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielnie to budowla gotycka powstała w XV wieku. Prawdopodobnie pełniła kiedyś funkcje obronne. Elementy wystroju wewnętrznego świątyni to barokowa ambona i neogotycka chrzcielnica. więcej »
ul. Kościelna 27, Mielno
Jezioro Jamno
Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro łączy się z Bałtykiem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. W sezonie wyrusza z stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy Mila. Jezioro jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych oraz wędkowania - po wykupieniu pozwolenia można łowić szczupaki, leszcze, płocie i inne ryby. więcej »
Jezioro Jamno
Jezioro Bukowo
Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa/Darłówka i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczuczy. więcej »
Latarnie morskie w okolicy Mielna
Planując wypoczynek nad morzem warto zastanowić się nad tym jak spędzimy wolny czas. Fani aktywnych form spędzania wakacji oraz osoby zainteresowane historią na pewno nie zawiodą się wycieczką szlakiem latarni morskich. więcej »
Szlaki rowerowe
Mielno szlaki rowerowe. Przez Mielno przebiega kilka szlaków rowerowych: Nadmorski szlak - czerwony, Szlak Pałaców - niebieski, Mielno-Koszalin, nieoznakowana droga rowerowa Koszalin-Mścice-Mielno. więcej »
Mielno i okolice
Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10
Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »
Port rybacki w Unieściu
Port rybacki w Unieściu - położony jest przy ulicy Rybackiej. Stacjonują tu łodzie rybackie, można też zakupić świeżą rybę prosto z morza lub dopiero co wędzone węgorze, łososie, flądry, śledzie. więcej »
ul. Rybacka 3, Unieście
Ustronie Morskie
Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Co roku organizowanych jest wiele imprez w Ustroniu Morskim: kulturalnych i sportowych. więcej »
Historia Mielna
Mielno to najmłodsze miasto w województwie zachodniopomorskim - status miasta Mielno (wraz z Unieściem) otrzymało 1 stycznia 2017. Po raz pierwszy nazwa "Moellen" - dotycząca obecnego Mielna - pojawia się w dokumencie lokacyjnym Koszalina z 1266 roku. Historia Mielna i Unieścia jako miejscowości wypoczynkowych zaczęła się w połowie XIX stulecia i trwa do dziś. więcej »