Polecane obiekty

Mielno i Unieśćie

Mielno to piękne, nadmorskie miasteczko, położone na początku mierzei między Bałtykiem a przybrzeżnym Jeziorem Jamno.

Z uwagi na atrakcyjne położenie, Mielno od dziesięcioleci jest bardzo lubianym letniskiem, szczególnie popularnym wśród młodzieży i ludzi lubiących zabawę, muzykę i tzw. "nocne życie".

W wakacje w ciągu dnia Mielno w niczym nie różni się od innych nadmorskich kurortów: dużo tu pensjonatów, ośrodków wczasowych, sklepików, straganów, barów i kawiarni, a przede wszytkim turystów, wędrujących na plażę, spacer czy posiłek. Wraz z zapadnięciem nocy, wakacyjne Mielno nie usypia - rozpoczynają się dyskoteki, otwierają swoje drzwi kluby, nie kończą też swego urzędowania punkty gastronomiczne i puby - wręcz przeciwnie, są czynne często do samego rana.

Nic dziwnego, że Mielno kojarzy się z zabawą i wakacjami!

Unieście niegdyś funkcjonowało jako część Mielna, potem było odrębną miejscowością, by dziś (od 1 stycznia 2017r.) znów stać się częścią Mielna. Z uwagi na położenie - pośrodku mierzei, na wąskim pasie oddzielającym jezioro Jamno od Bałtyku - Unieście jest typową miejscowością letniskową.

Większość budynków w tej miejscowości stanowi obiekty noclegowe: pensjonaty, domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, campingi, ośrodki wczasowe itd. Unieście to zdecydowanie cichsza, częśc Mielna - stanowi jakby jego przeciwieństwo lub bazę noclegową dla tych, którzy lubią bawić się w dzień, natomiast noce chcą mieć ciche i spokojne.

Największą atrakcję Unieścia stanowi plaża nadmorska, a na niej rybacka przystań, a także wspaniałe, czyste jezioro Jamno o dobrze zagospodarowanych brzegach.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2017r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 801 693, Dziś: 11, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem