Polecamy

G±ski

G±ski

G±ski s± niewielk± wsi± letniskow± w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. W G±skach znajduj± się dwa ciekawe, zabytkowe kompleksy. Pierwszy to park pałacowy z II połowy XIX wieku, otaczaj±cy zabytkowy, neoklasyczny "Pałac Morski", wybudowany również w tym czasie.

Co warto zobaczyć w G±skach?

PLAŻA

W G±skach znajduje się piękna, czysta i przede wszystkim szeroka plaża. G±ski to raj dla wczasowiczów pragn±cych odpocz±ć nad morzem od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceni±cych sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi.

PAŁAC MORSKI (ul. G±ski 14, tel. 572 022 363)

Pałac morski to jeden z najstarszych, zabytkowych obiektów. Pałac morski jest dodatkowo otoczony pięknym, bujnym parkiem. W parku znajduj± się srebrzyste klony. Powierzchnia parku wynosi około 6,7 ha. To ¶wietne miejsce na letni spacer na swieżym powietrzu. 

LATARNIA MORSKA (ul. Latarników 7, tel. 94 316 55 24)

Latarnia morska w G±skach jest ¶wietnie zlokalizowana - znajduje się w centrum miejscowo¶ci. Jest dostępna dla ziwedzaj±cych co jest jej ogromnym atutem. U podstawy latarni został zachowany dom latarnika. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 8 zł
  • Bilet ulgowy - 6 zł

SZLAKI ROWEROWE 

Nadmorski szlak rowerowy został onakowany czerwonym kolorem. Długo¶ć szlku wynosi 45 kilometrów. Trasa szlaku jest bogata. Prowadzi przez kilka nadmorskich miejscowo¶ci. Szlak jest czę¶ci± trasy międzynarodowej, której pocz±tek jest we Francji. 

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2019 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielno.com.pl nie odpowiada.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdk± s± obowi±zkowe.

Wizyt: 838 067, Dzi¶: 160, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wy¶lij mailem