Mielno Atrakcje Turystyczne

Plaża w Mielnie »

Plaża w Mielnie - to zdecydowanie największa atrakcja Mielna - jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana. Wokół plaży znajdują się restauracje, smażalnie ryb, bary i inne punkty gastronomiczne i handlowe. Szerokość plaży w Mielnie waha się to 30-45 metrów. więcej »

Port rybacki w Unieściu »

Port rybacki w Unieściu - położony jest przy ulicy Rybackiej. Stacjonują tu łodzie rybackie, można też zakupić świeżą rybę prosto z morza lub dopiero co wędzone węgorze, łososie, halibuty, flądry, śledzie. więcej »

 • ul. Rybacka 3, Unieście

Mielno i Unieśćie »

Mielno to nadmorskie miasteczko, położone na początku mierzei między przybrzeżnym Jeziorem Jamno a Bałtykiem. Mielno od lat jest bardzo lubianym letniskiem, szczególnie wśród młodzieży i ludzi lubiących zabawę, muzykę i tzw. "nocne życie". więcej »

Promenada przy plaży w Mielnie »

Promenada - spacerowy deptak biegnący wzdłuż plaży pomiędzy Mielnem i Unieściem o długości 3 km. Na promenadzie można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

 • ul.Promenada Przyjaźni, Mielno

Park Linowy Tukan »

Park Linowy w Mielnie to jedna z ciekawych atrakcji miejscowości. W parku czekają atrakcje: trasa trudna, trasa średnia, trasa dziecięca, zjazdy tyrolskie, trasa treningowa. Park linowy znajduje się w Mielnie, przy ulicy Chmielnej. więcej »

 • ul. Chmielna, Mielno
 • 605 767 022

Jezioro Jamno »

Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro łączy się z Bałtykiem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. W sezonie wyrusza z stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy Mila. Jezioro jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych oraz wędkowania - po wykupieniu pozwolenia można łowić szczupaki, leszcze, płocie i inne ryby. więcej »

Szlaki rowerowe »

Mielno szlaki rowerowe. Przez Mielno przebiega kilka szlaków rowerowych: Nadmorski szlak - czerwony, Szlak Pałaców - niebieski, Mielno-Koszalin, nieoznakowana droga rowerowa Koszalin-Mścice-Mielno. więcej »

Pomnik Morsa »

Turystów zmierzających na plażę od strony ul. Kościuszki wita Pomnik Morsa. Jest to symbol miłośników kąpieli w niskich temperaturach, którzy w 2010 pobili w Mielnie Rekord Guinnessa. więcej »

 • ul. Kościuszki, Mielno

Piernikowy Dom Do Góry Nogami »

Dom, który stoi na głowie? I do tego zrobiony z piernika? Nie sposób przejść obojętnie koło takiej atrakcji. więcej »

 • Bolesława Chrobrego 13, Mielno
 • 574 312 318

Escape Room Mielno »

Dobrowolnie dać się zamknąć w pomieszczeniu z grupą znajomych, a następnie w 60 minut spróbować się stamtąd wydostać korzystając tylko z podpowiedzi ukrytych w tym pomieszczeniu? Na tym polega coraz popularniejsza gra kooperacyjna zwana Escape Room. więcej »

 • Mielno

Kościół Przemienienia Pańskiego »

Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielnie to budowla gotycka powstała w XV wieku. Prawdopodobnie pełniła kiedyś funkcje obronne. Elementy wystroju wewnętrznego świątyni to barokowa ambona i neogotycka chrzcielnica. więcej »

 • Kościelna 27, Mielno

Centrum Sportów Wodnych Kite Mielno »

Od kilku lat kitesurfing staje się coraz popularniejszy i z roku na rok wzrasta liczba miłośników tego sportu. W Mielnie działa Centrum Sportów Wodnych Kite organizująca kursy pływania na desce, ale także oferująca inne atrakcje, takie jak przejazdy na kole wodnym lub bananie. więcej »

 • Wejście od ulicy Słonecznej, Mielno
 • 506 111 573

Pomnik Jelenia »

Będąc w Mielnie obowiązkowo trzeba „odwiedzić” srebrnego Jelenia stojącego przez Urzędem Gminy i zrobić sobie z nim zdjęcie. więcej »

 • Chrobrego 10, Mielno

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem »

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem to park z utwardzonymi ścieżkami, ławkami i wiatami turystycznymi, położony około 300 m od brzegu jeziora. Wspaniałe miejsce na spacery i przejażdżki rowerem. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 20 lat temu znajdowało się tam składowisko odpadów. więcej »

 • Ogrodowa, Mielno

Grodzisko słowiańskie »

Grodzisko słowiańskie w Mielnie to jedyna pozostałość po istniejącej tu w IX wieku osadzie. Towarzystwo Żywej Archeologii organizuje w tym miejscu warsztaty rzemiosła i pokazy walki, które w parę chwil przeniosą nas do dawnych czasów i pozwolą się poczuć jak społeczność słowiańskiego grodu. więcej »

 • Kościelna / Lipowa, Mielno

Pomnik Lotników »

We wschodniej części Promenady Nadmorskiej w Mielnie znajduje się pomnik poświęcony poległym pilotom. Monument został wykonany z ogona samolotu odrzutowego. więcej »

 • Promenada Przyjaźni / ul. Słoneczna, Mielno

Poniemieckie bunkry »

Wybierając się na spacer lub przejażdżkę rowerem po mieleńskich lasach, warto tak wyznaczyć sobie trasę, aby odwiedzić poniemieckie bunkry, które w czasie II Wojny Światowej służyły za składy amunicji. więcej »

 • 1 Maja, Mielno

Aleja Lipowa »

Aleja Lipowa to licząca 2,3 km trasa z Mielna do Mielenka, porośnięta lipami mającymi przeszło 150 lat. Idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerem, zwłaszcza, gdy chcemy w cieniu drzew odrobinę odpocząć od upału. więcej »

 • Kościelna / Lipowa, Mielno

Rejsy statkiem MILA »

Mielno przyciąga turystów nie tylko swoim położeniem nad Morzem Bałtyckim, ale również bliskością jeziora Jamno i związanymi z tym atrakcjami, takimi jak rejs statkiem MILA. więcej »

 • Chrobrego 32, Mielno
 • 692 553 520

Źródełko Turysty »

Gdyby podczas spaceru lub wycieczki rowerowej zachciało Wam się pić, to nie ma się czym martwić – w kilku miejscach w Mielnie znajdują się źródełka z wodą zdatną do picia. więcej »

 • Mielno

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie »

Nowa atrakcja turystyczna w Mielnie - ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, wykorzystująca między innymi powojenne bunkry. więcej »

 • Mielno

Wizyt: 786 289, Dziś: 66, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem