Polecamy

Mielno Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Mielnie - to zdecydowanie największa atrakcja Mielna - jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana. Wokół plaży znajdują się restauracje, smażalnie ryb, bary i inne punkty gastronomiczne i handlowe. Szerokość plaży w Mielnie waha się to 30-45 metrów. więcej »

 • Zejścia od ulic: Morska, Pogodna, Słoneczna, Orła Białego, Piastów, 1-go Maja

Promenada przy plaży »

Promenada - spacerowy deptak biegnący wzdłuż plaży pomiędzy Mielnem i Unieściem o długości 3 km. Na promenadzie można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

 • ul. Promenada Przyjaźni, Mielno

Piernikowy Dom Do Góry Nogami »

Dom, który stoi na głowie? I do tego zrobiony z piernika? Nie sposób przejść obojętnie koło takiej atrakcji. więcej »

 • ul. Kościuszki, Mielno
 • 574 312 318

Park Linowy Tukan »

Park Linowy w Mielnie to jedna z ciekawych atrakcji miejscowości. W parku czekają atrakcje: trasa trudna, trasa średnia, trasa dziecięca, zjazdy tyrolskie, trasa treningowa. Park linowy znajduje się w Mielnie, przy ulicy Chmielnej. więcej »

 • ul. Chmielna, Mielno
 • 605 767 022

Escape Room »

Dobrowolnie dać się zamknąć w pomieszczeniu z grupą znajomych, a następnie w 60 minut spróbować się stamtąd wydostać korzystając tylko z podpowiedzi ukrytych w tym pomieszczeniu? Na tym polega coraz popularniejsza gra kooperacyjna zwana Escape Room. więcej »

 • Mielno

Centrum Sportów Wodnych Kite Mielno »

Od kilku lat kitesurfing staje się coraz popularniejszy i z roku na rok wzrasta liczba miłośników tego sportu. W Mielnie działa Centrum Sportów Wodnych Kite organizująca kursy pływania na desce, ale także oferująca inne atrakcje, takie jak przejazdy na kole wodnym lub bananie. więcej »

 • Wejście od ulicy Słonecznej, Mielno
 • 506 111 573

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem »

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem to park z utwardzonymi ścieżkami, ławkami i wiatami turystycznymi, położony około 300 m od brzegu jeziora. Wspaniałe miejsce na spacery i przejażdżki rowerem. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 20 lat temu znajdowało się tam składowisko odpadów. więcej »

 • ul. Ogrodowa, Mielno

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie »

Nowa atrakcja turystyczna w Mielnie - ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, wykorzystująca między innymi powojenne bunkry. więcej »

 • Trasa od: Mielno, Mielenko, Chłopy

Rejsy statkami »

Spędzając wakacje w Mielnie warto się wybrać w rejs statkiem po jeziorze Jamno. Takie rejsy umożliwia statek "Mila", jacht "Tramp" oraz "Pionier". To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią tego typu atrakcję. więcej »

 • Odpływy z przystani: "Tramp", ul. Orła Białego, ul. Prądno
 • 692 553 520

Pomnik Morsa »

Turystów zmierzających na plażę od strony ul. Kościuszki wita Pomnik Morsa. Jest to symbol miłośników kąpieli w niskich temperaturach, którzy w 2010 pobili w Mielnie Rekord Guinnessa. więcej »

 • ul. Kościuszki, Mielno

Pomnik Jelenia »

Będąc w Mielnie obowiązkowo trzeba „odwiedzić” srebrnego Jelenia stojącego przez Urzędem Gminy i zrobić sobie z nim zdjęcie. więcej »

 • ul. Chrobrego 10, Mielno

Pomnik Lotników »

We wschodniej części Promenady Nadmorskiej w Mielnie znajduje się pomnik poświęcony poległym pilotom. Monument został wykonany z ogona samolotu odrzutowego. więcej »

 • Promenada Przyjaźni - ul. Słoneczna, Mielno

Źródełko Turysty »

Gdyby podczas spaceru lub wycieczki rowerowej zachciało Wam się pić, to nie ma się czym martwić – w kilku miejscach w Mielnie znajdują się źródełka z wodą zdatną do picia. więcej »

 • Między innymi: ul. Chrobrego 10, ul. Lechitów 23

Aleja Lipowa »

Aleja Lipowa to licząca 2,3 km trasa z Mielna do Mielenka, porośnięta lipami mającymi przeszło 150 lat. Idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerem, zwłaszcza, gdy chcemy w cieniu drzew odrobinę odpocząć od upału. więcej »

 • ul. Kościelna, ul. Lipowa, Mielno

Grodzisko słowiańskie »

Grodzisko słowiańskie w Mielnie to jedyna pozostałość po istniejącej tu w IX wieku osadzie. Towarzystwo Żywej Archeologii organizuje w tym miejscu warsztaty rzemiosła i pokazy walki, które w parę chwil przeniosą nas do dawnych czasów i pozwolą się poczuć jak społeczność słowiańskiego grodu. więcej »

 • ul. Kościelna, Mielno

Poniemieckie bunkry »

Wybierając się na spacer lub przejażdżkę rowerem po mieleńskich lasach, warto tak wyznaczyć sobie trasę, aby odwiedzić poniemieckie bunkry, które w czasie II Wojny Światowej służyły za składy amunicji. więcej »

 • ul. 1 Maja, Mielno

Kościół Przemienienia Pańskiego »

Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielnie to budowla gotycka powstała w XV wieku. Prawdopodobnie pełniła kiedyś funkcje obronne. Elementy wystroju wewnętrznego świątyni to barokowa ambona i neogotycka chrzcielnica. więcej »

 • ul. Kościelna 27, Mielno

Jezioro Jamno »

Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro łączy się z Bałtykiem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. W sezonie wyrusza z stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy Mila. Jezioro jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych oraz wędkowania - po wykupieniu pozwolenia można łowić szczupaki, leszcze, płocie i inne ryby. więcej »

 • Jezioro Jamno

Jezioro Bukowo »

Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa/Darłówka i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczuczy. więcej »

Latarnie morskie w okolicy Mielna »

Planując wypoczynek nad morzem warto zastanowić się nad tym jak spędzimy wolny czas. Fani aktywnych form spędzania wakacji oraz osoby zainteresowane historią na pewno nie zawiodą się wycieczką szlakiem latarni morskich. więcej »

Szlaki rowerowe »

Mielno szlaki rowerowe. Przez Mielno przebiega kilka szlaków rowerowych: Nadmorski szlak - czerwony, Szlak Pałaców - niebieski, Mielno-Koszalin, nieoznakowana droga rowerowa Koszalin-Mścice-Mielno. więcej »

 • Mielno i okolice

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Port rybacki w Unieściu »

Port rybacki w Unieściu - położony jest przy ulicy Rybackiej. Stacjonują tu łodzie rybackie, można też zakupić świeżą rybę prosto z morza lub dopiero co wędzone węgorze, łososie, flądry, śledzie. więcej »

 • ul. Rybacka 3, Unieście

Łazy »

Łazy posiadają swoisty mikroklimat szczególnie wskazany dla dzieci i osób z schorzeniami górnych dróg oddechowych. więcej »

Dąbki »

Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. więcej »

Darłowo »

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. więcej »

Sarbinowo »

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2 km od miejscowości Chłopy. więcej »

Gąski »

Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć nad morzem od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. więcej »

Chłopy »

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. więcej »

Ustronie Morskie »

Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Co roku organizowanych jest wiele imprez w Ustroniu Morskim: kulturalnych i sportowych. więcej »

Kołobrzeg »

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. więcej »

Historia Mielna »

Mielno to najmłodsze miasto w województwie zachodniopomorskim - status miasta Mielno (wraz z Unieściem) otrzymało 1 stycznia 2017. Po raz pierwszy nazwa "Moellen" - dotycząca obecnego Mielna - pojawia się w dokumencie lokacyjnym Koszalina z 1266 roku. Historia Mielna i Unieścia jako miejscowości wypoczynkowych zaczęła się w połowie XIX stulecia i trwa do dziś. więcej »

Wizyt: 838 067, Dziś: 160, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem